اطلاعیه سفارت ایران در ایروان راجع به مقررات جدید ورود ارمنستان و تزریق واکسن کرونا در این کشور

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان پایتخت جمهوری ارمنستان با صدور اطلاعیه از شرایط جدید مسافرت شهروندان ایرانی به ارمنستان و تزریق واکسن در این کشور خبر داد.

پس از آنکه عده ای از هموطنان بر اثر محدودیت های مربوط به تزریق واکسن کرونا در کشور،برای تزریق واکسن عازم کشور ارمنستان شدند، سفارت کشورمان در ایروان با انتشار اطلاعیه ای از تصمیمات جدید کشور ارمنستان در مورد نحوه ورود و همین طور تزریق واکسن در این کشور خبر داد.

متن اطلاعیه سفارت کشورمان در ایروان پایتخت جمهوری ارمنستان به این شرح است:

به اطلاع هموطنان گرامی می‌رساند که وزارت بهداشت ارمنستان در روز دوشنبه ۲۱ تیرماه، مقررات جدید ورود به این کشور از مرزهای زمینی و هوایی را به شرح ذیل اعلام کرده است:

–  در زمان ورود به کشور ارمنستان، مسافر باید یکی از دو مدرک زیر را به همراه داشته باشد:

یا نتیجه تست منفی تشخیص بیماری کرونا که بیش‌تر از ۷۲ ساعت از آن نگذشته باشد.

یا گواهی واکسیناسیون کامل در برابر بیماری کووید؛ در صورتی که واکسن مورد استفاده، یک دوزی باشد، گواهی واکسیناسیون باید به گذشت حداقل ۲۸ روز از زمان واکسیناسیون و در صورتی که واکسن طی چندین دوز تزریق می‌گردد به گذشت حداقل ۱۴ روز از تاریخ دریافت آخرین دوز آن اشاره داشته باشد.

– برای کودکان تا سن یک سال (۱۱ ماه و ۲۹ روز) نیاز به تست منفی و یا گواهی واکسن نیست.

– در صورت عدم ارائه گواهی، فرد باید در مراکز مستقر در پایانه‌های مرزی و یا فرودگاه، مورد آزمایش کرونا قرار گیرد و تا حصول نتیجه منفی آزمایش، قرنطینه اجباری شود. نتیجه آزمایش در سامانه Armed ثبت می‌گردد و طی مدت ۴۸ ساعت در اختیار شخص قرار می‌گیرد. در صورت منفی بودن جواب آزمایش، فرد از قرنطینه خارج می‌شود.

– گواهی آزمایش کرونا باید به زبان ارمنی، روسی و یا انگلیسی باشد و مشخصات مرکز انجام تست و فرم مشخصات رئیس آن مرکز، نام و نام خانوادگی فرد، شماره کارت شناسایی، تاریخ تولد (روز و ماه و سال)، نتیجه آزمایش و تاریخ نمونه‌گیری را شامل شود و توسط ریاست مرکز انجام آزمایش، امضا و به مهر آن مرکز مهمور شده باشد.

– گواهی واکسن به زبان ارمنی، انگلیسی و یا روسی باشد و فرم حاوی نام رئیس مرکز انجام واکسیناسیون، نام و نام خانوادگی فردی که واکسن دریافت نموده، شماره کارت شناسایی فرد، تاریخ تولد، عنوان واکسن، شماره سریال و تاریخ دریافت هر دوز را شامل شود و توسط ریاست مرکز انجام آزمایش امضا و به مهر مرکز مذکور مهمور گردد و می‌تواند حاوی کد (QR) باشد که از طریق آن می‌توان به جزئیات گواهی واکسیناسیون دسترسی پیدا کرد.

– گواهی که مسافر ارائه می‌کند باید بر اساس اصل عمل متقابل، توسط نهاد ذیصلاح در جمهوری ارمنستان قابل پذیرش باشد. فرد همچنین می‌تواند گواهی واکسن را از طریق نرم‌افزار گوشی تلفن همراه ارائه دهد و یا آن را از تلفن همراه بر روی کاغذ چاپ و ارائه نماید.

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

برخی از موکلین ما